Selský dvůr Perštejn

csenderu
 
 


penzion
 

Tipy na výlet

link     

Klášterec nad Ohří
Dostupnost: 6,5 km

Město Klášterec nad Ohří se nachází na levém břehu řeky Ohře, 36 km východně od světoznámých lázní Karlovy Vary, v místě, kde krásnou přírodní kulisu tvoří rozhraní Krušných a Doupovských hor. 16tisícové město ležící v nadmořské výšce 330 metrů na mezinárodní komunikaci E442/13 je pro svou polohu nazýváno "Branou Krušných hor". Město Klášterec nad Ohří má asi 16 tisíc obyvatel a díky nově vybudované průmyslové zóně Verne se úspěšně rozvíjí. Dominantou města na hranicích Krušných a Doupovských hor je zámek s muzeem českého porcelánu. Zámek obklopuje rozsáhlý park u řeky Ohře, který navazuje na lázeňský areál Kyselka. Dochovalo se také centrum města s řadou měšťanských domů.

Bližší informace: www.muklasterec.cz

    

Aquapark Klášterec nad Ohří
Dostupnost: 7 km

Aquapark byl vybudován v roce 1998 na okraji města a nabízí návštěvníkům spoustu atrakcí: plavecký bazén, divokou vodu, vodní hřiby, chrliče, masážní lůžka, dětské bazény, tobogány o délce 28 m, 68 m a 128 m, skluzavky a skokanskou věž. K dispozici je také street basketbal, stolní tenis, ruské kuželky, plážový volejbal a další.

Bližší informace: www.aquapark-klasterec.eu

    

Karlovy Vary
Dostupnost: 32 km

Světoznámé lázeňské středisko. Vedle proslulé lázeňské péče mají Karlovy Vary rozhodně co nabídnout: údolí říčky Teplé, množství městských parků, sadů a lesoparků protkaných vycházkovými trasami, historické centrum s architektonickými skvosty přelomu 19. a 20. století, mezi které například patří jedna z dominant města – budova lázeňského hotelu Imperial z roku 1912.

Bližší informace: www.karlovy-vary.cz

    

Chomutov
Dostupnost: 26 km

Bývalé okresní město Chomutov leží na úpatí Krušných hor, nedaleko hranic se Spolkovou republikou Německo. Ve středu města se dochovalo množství historických památek, které tvoří památkovou zónu. Náměstí l. máje v centru města prošlo rekonstrukcí, která jej vrátila k téměř původní historické podobě, a najdete zde celou řadu kostelů a dalších památek včetně měšťanských domů s podloubím. Nejcennější památkou je raně gotický kostel sv. Kateřiny.

Bližší informace: www.chomutov-mesto.cz

    

Zoopark Chomutov
Dostupnost: 26 km

Podkrušnohorský zoopark Chomutov je svou rozlohou 112 ha je největší ZOO u nás. První výběhy s méně náročnými evropskými zvířaty, jako jsou jeleni, daňci, mufloni, zubři, vodní ptáci, rysi a další malé šelmy, byly pro veřejnost otevřeny v květnu 1975. Jeho areál je bohatý na volně žijící živočichy, specializuje se na chov fauny palearktu a domácích zvířat. Pro návštěvníky je přístupný po celý rok od 9.00 do 18.00 hod (v zimě do 16.00 hod). Bližší informace: www.zoopark.cz

    

Žatec
Dostupnost: 38 km

V 16. století se Žatec řadil k nejlidnatějším městům čech. Jeho nejstarší podoba je zachycena na vedutě kreslíře Jana Willenberga z r. 1602. Důsledkem třicetileté války byl nejen hospodářský pokles ale i odchod mnoha obyvatel Žatce do emigrace. Mění se náboženský a národnostní ráz města. Přesto zůstal Žatec střediskem kraje až do r. 1850, poté byl sídlem okresního hejtmanství. Historický střed města, který byl v r. 1961 vyhlášen městskou památkovou rezervací, je souborem významných staveb a architektonických slohů od doby románské po secesi.

Bližší informace: www.mesto-zatec.cz

    

Praha
Dostupnost: 125 km

Praha je hlavní a současně největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje. Praha je všeobecně považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu, největšího hradního komplexu na světě, je památkovou rezervací UNESCO. Právě historické jádro města a mnohé památky přilákají ročně miliony turistů ze zemí celého světa, což činí Prahu jedním z nejnavštěvovanějších měst Evropy.

Bližší informace: www.praha.eu

logo

Adresa
Selský dvůr
431 63 Perštejn 300
Telefon:
+420 474 319 410
Fax:
+420 474 319 418
 
Adresa: Selský dvůr, 431 63 Perštejn 300. Telefon: +420 474 319 410. Fax: +420 474 319 418.
© Selský dvůr Perštejn. Code © Martin Žaloudek.